Jak se plní sny

27. říjen 2010 | 11.19 |

Začnu trochu ze široka, časově zhruba na jaře 2008. Chystal jsem se na jednu z mnoha LANek, které jsem byl účasten. Tradičně se domlouval odvoz. Nechtěl jsem jet sám, tak jsem kontaktoval kluky Ústecké, jak jsou na tom s dopravou. Dodávka tentokrát nebyla, ale bylo něco lepšího. Čekám na balkoně a absorbuju sluníčko. Kluci mají asi 2h spoždění, ale to je u nich normální. Vlastně jsem ani nevěděl, čím přijedou. A byl jsem vskutku překvapen. Bál jsem se totiž tradičního skládání do Octavie a to jsme měli jet dokonce v 5ti lidech + každý samozřejmě PC. Přijel Ford Galaxy. I přes "plné" obsazení jsem věci naskládali naprosto lukcuckně, já seděl ve třetí řadě a neskutečně jsem si celou cestu liboval. V tu chvíli jsem cítil takové ty zvláštní pocity, kdy si člověk říká, jaké by to bylo takové auto mít.

V létě jsem nastoupil do zaměstnání a naprosto střeleckým způsobem (ještě ve zkušebce) jsem si na mámino jméno vzal půjčku. A bylo právě 29. září, kdy jsem si před barák přivez svoje první auto. A jaké!

Následovalo bohužel pár strastí kvůli zacházení předchozího majitele - hlavně turbo a těsnění pod hlavou. Od doby, co mam Sharánka ve své péči, šlape spolehlivě (ťuky ťuk).

S vlastnitvím takového auta ve věku 20ti let samozřejmě přichází různé strasti v podobě závisti, zaškatulkování jako chlapečka bohatých rodičů apod. Ale kdo mě zná, ví jak to je. Když je sen takhle silný, člověk toho spoustu dokáže. Musím samozřejmě každý měsíc myslet na to, že velkou část vyplaty prostě jen přepošlu, ale určitě bych to nevracel, prožili jsme toho se Shardou už dost a ještě dost prožijem :-)

Toť k "historii" a nyní k jádru pudla.

Jako motorista jsem neukojitelný. Ještě před Sharánkem, jsem si z  ušetřených peněz z práce (kdem jsem trávil obvykle 12h denně + cesta do a z Prahy) koupil motorku - Suzuki GS500E. Volba to byla jasná - cenově dostupná, ovladatelná apod. Navzdory jejímu určení jsem na ní najezdil krásných 23 tisíc km za 3roky. Už poslední rok jsem ji chtěl vyměnit, ale kvůli ztrátě zaměstnání to nebylo možné, takže jsem na ní strávil ještě letošní sezónu a v podstatě trhnul rekord ve vzdálenosti od domova.

Můj mozek neustále pracuje, což by někdy nebylo na škodu omezit... Chci motorku takovou, která bude lehce ovladatelná, ale zároveň pohodlná na cesty a zvládne i nějaký menší terém. Celkově mě naprosto uchvátila BMW F800GS. Ačkoliv nejsem zvyklý na značku BMW, jejich motorky jsou podle mě prostě TOP mezi cestovateli. Však se stačí rozhlídnout někde v zahraničí, kolik jich jezdí. Koupi Jsem chtěl uskutečnit na jaře, až se mi podaří prodat Suzi. "Bohužel" jsem narazil na jeden kousek, který měl naprosto přesně, co chci a ještě k tomu za dobrý peníz. Abych to zkrátil, po různých peripetiích s půjčkou a realizací obchodu jsem si domu přivezl nádhernou žlutou BMW F800GS z roku 2008. Zatím čeká na přihlášení, ale ona je i radost se na ni jen dívat. A fakt, že tento rozmar mi bude  banka po 7 dlouhých let připomínat mě nijak netíží. Jsou radosti, které za to prostě stojí. A to si vemte, že proti přivezení motorky u mě doma lobovali snad všichni už když jsem vezl Suzi :-) Sny se dají splnit, jen člověk musí chtít jít dopředu. Hurá do toho!

1

2

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak se plní sny davidhavel 02. 11. 2010 - 11:43